Poszetka to kwadratowa chusteczka noszoną na piersi w kieszeni kamizelki, marynarki, kurtki lub płaszcza. Ten rodzaj ozdoby jest mylnie nazywany butonierką lub wypustką. Słowo pochodzi od francuskiego pochette co oznacza saszetkę, torebkę, kieszonkę lub chusteczkę w kieszonce noszoną.
Kieszonka do której wkładamy poszetkę to brustasza – od niemieckiego Brusttasche, czyli kieszeń na piersi.


Zwyczaj noszenie poszetki sięga początków klasycznej elegancji i na całym świecie jest praktykowany nieprzerwanie po dziś dzień zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. W Polsce i krajach bloku wschodniego został porzucony i zapomniany na kilka dekad. Dopiero od kilku lat powrócił do łask za sprawą mody, mediów społecznościowych oraz autorów i środowisk związanych z szerzeniem wiedzy o kanonach męskiej
elegancji.

Poszetka choć wydaje się być tylko zwykłą chusteczką, jest dodatkiem, który wpływa znacząco na charakter i wygląd naszego stroju. Niektórzy określają go jako kropkę postawioną nad i danej stylizacji. W zależności wybranego materiału, koloru tkaniny lub sposobu ułożenia możemy oddać nasz charakter, poczucie estetyki lub stopień formalności stroju. W książkach i internetowych poradnikach można znaleźć wiele sposobów składania tej ozdoby. Wielu użytkowników jednak stawia na swobodną dowolność i improwizację w formowaniu poszetki w brustaszy sprawiając, że ich strój za każdym razem jestniepowtarzalny.

EM Men's Accessories produkuje poszetki z wielu rodzajów tkanin takich jak: mikrofibra, bawełna, modal,
jedwab, len i wełna. Materiały do ich wykonania pozyskujemy od sprawdzonych dostawców pochodzących m.in. z Włoch. Ilość oferowanych przez nas wariantów kolorystycznych i wzorów pozwala dopasować chusteczkę do każdego stroju, okazji lub indywidualnych preferencji użytkownika. Pamiętajmy jednak przy tym, że nie powinna ona nigdy wyglądać identycznie jak krawat lub muszka. W sklepach oferuje się często gotowe zestawy ozdób wykonanych z tej samej tkaniny. Noszenie takich dodatków jest uchybieniem wobec kanonów elegancji i stanowi faux pas.

Na koniec warto wiedzieć, wchodząc do świata poszetek, że o jakości tego produktu świadczy nie tylko
materiał lub oryginalna kolorystyka, ale też praca ludzkich rąk. Poznamy ją po specjalnym wykończeniu brzegów chusteczki, uformowanych przez krawcową w charakterystyczny rulonik. Takie właśnie poszetki znajdą Państwo w naszym sklepie.