Świąteczne inspiracje 0
Świąteczne inspiracje EM Men's Accessories - co kupić na prezent Mężczyźnie?

Prezenty świąteczne dla eleganta – nasze propozycje

 

Zima się zbliża – a wraz z nią Święta

 

            W obliczu tegorocznego chaosu, wywołanego szalejącą epidemią, trzeba zacząć już teraz o tym fakcie myśleć. Bo niby został jeszcze miesiąc z nawiązką, ale w rzeczywistości czas ten minie bardzo szybko. A że nadal istnieje realne ryzyko, że w tym roku Święta nie będą miały możliwości odbyć się w gronie rodzinnym inaczej niż zdalnie, rozsądnym będzie zrobić zakup prezentów ze znacznym wyprzedzeniem. Dzięki temu, niezależnie od zmian w planach, nie będziemy musieli lękać się o to, czy aby na pewno Święty Mikołaj, Gwiazdor, Gwiazdka, Dziadek Mróz, Dzieciątko, Aniołek czy też kurier (opcje niewłaściwe dla regionu lub wyznania można wykreślić) dostarczy wszystko do odpowiednich osób na czas.

 

            Zapewne każda osoba pragnie, aby obdarowani przez nią bliscy cieszyli się ze swoich prezentów. Aby tak było, podarunek musi być możliwie trwały, wysokiej jakości i – to chyba najważniejsze – musi utrafić w gust adresata. Kiedy mówimy o eleganckim mężczyźnie, dżentelmenie bądź dandysie, mówimy najczęściej o osobie dbającej o szczegóły i przywiązującej wagę do misternie wypracowanego wyglądu. Ubiór gra dla nich wielką (choć niekoniecznie pierwszoplanową) rolę, a każdy jego element musi dobrze współgrać z resztą. W końcu – jak mawiał Michał Anioł Buonarotti - „nie należy lekceważyć drobnostek, stanowią bowiem istotę doskonałości, a doskonałość – to nie jest drobnostka”.

        

            Firma EM – Men’s Accessories podziela ten światopogląd, oferując szeroką gamę dodatków i akcesoriów, które z powodzeniem uzupełnią garderobę niejednego eleganta, nawet bardzo wybrednego. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy nasze pomysły na  świąteczne prezenty – rzecz jasna, na tych propozycjach możliwości się nie kończą!

 

W komplecie raźniej – no, nie zawsze...

 

            Zakup krawata czy też poszetki może być ciekawym pomysłem na prezent, jednak wymaga to nierzadko dobrej znajomości połączeń wzorów i kolorów, co już potrafi być sztuką wymagającą pewnej wiedzy i doświadczenia. Szczególnie trudne potrafi być zakupienie całego zestawu, w którym wszystkie elementy doskonale by się komponowały w spójną całość. Oczywiście, w normalnych warunkach z pomocą może przyjść pracownik sklepu, zdolny zapewnić fachowe doradztwo i zaproponować pomysłowe kombinacje. Niestety, w obecnej chwili możliwy jest u nas tylko zakup przez internet, co potrafi być dla wielu rzeczą kłopotliwą.

 

            Z tego też względu, EM – Men’s Accessories wychodzi naprzeciw potrzebom dnia dzisiejszego. Na stronie naszego sklepu dostępny będzie szeroki wachlarz gotowych kombinacji, które tworzyć będą zestawy prezentowe. Każdy z nich spójny kolorystycznie i stylistycznie, a zarazem dający rozległe pole do indywidualnego tworzenia kolejnych kompletów. Na szczególną uwagę zasługują komplety krawat+poszetka+spinki do mankietów, zapakowane razem w gustownej, drewnianej szkatułce. Inny ciekawy typ zestawów tworzy kombinacja skarpetki+spinki+blansoletka, dająca spore możliwości tworzenia sportowych, casualowych aranżacji.

 

            W ofercie znajdują się też zestawy mucha+poszetka+spinki, wykonane z tego samego materiału. Należy tutaj pamiętać, że krawat (mucha to też krawat!) i poszetka z podobnego zestawu NIGDY nie mogą być noszone razem, jest to komplet do zdekompletowania! Postąpienie wbrew temu zaleceniu po dziś dzień jest uznawane za jedno z najgorszych możliwych faux pas. W tej sytuacji niegłupim pomysłem będzie zakupienie dodatkowo osobnego krawata, muchy lub też poszetki. Szczególnie godnym polecenia w podobnym wypadku jest zakup lnianej, białej poszetki, najlepiej z ręcznym obszyciem – jest to fundament każdej męskiej garderoby. Każdy szanujący się elegant powinien mieć kilka takich poszetek, więc szanse na to, że będzie ich zbyt dużo, są znikome.

 

W klimatach sezonu

 

            Są eleganci, którzy lubią podchodzić do Świąt w sposób figlarny, okazując ich ducha również przez swój ubiór. Jeśli wśród Twoich bliskich, miły czytelniku, jest taka osoba – masz szczęście! Mamy w swojej ofercie wcale niemały wybór much, krawatów, poszetek, skarpetek i wpinek do butonierki, które zaspokoją żądzę epatowania świątecznym nastrojem nawet u największych miłośników sezonu. Nie zabraknie przy tym pomysłów, bowiem wzory są rozmaite, z takimi motywami, jak renifery, choinki, cukrowe laski czy też  pewien niereformowalny producent prezentów w czerwonej czapce z białym pomponem. Bo czego się nie robi dla świątecznego optymizmu – zwłaszcza po tym roku warto jest popuścić wodze!

 

Z myślą o zdrowiu

 

            Każde z nas pragnie, by osoba nam bliska pozostawała zawsze w dobrym zdrowiu - w dobie koronawirusa jest to szczególnie godne pochwały. A nic tak skutecznie nie zapewnia poczucia bezpieczeństwa, jak dobra ochrona przed chłodem i potencjalnym kontaktem z zarazkami. A skoro już ma chronić, to czemu przy tym ma nie budzić zachwytu otoczenia? Do pomysłów, które spełnią takie potrzeby, zaliczają się:

 

  • maseczki - wymóg naszych czasów w żadnym wypadku nie musi być przykrym! Wykonane z bawełny, zapewniają dobry przepływ powietrza, a przy tym oferują szeroką gamę wzorów i kolorów;
  • szaliki – znakomity i skuteczny ochraniacz szyi, często barwny i bogato zdobiony. Szczególnie polecane są szaliki z wełny, jej mieszanek z wiskozą oraz kaszmirem. Z kolei na bardziej wyjściową okazję można założyć szalik dwustronny, gdzie szyję chroni wełna, zaś światu dumnie prezentuje się jedwab;
  • nauszniki – nieważne że świat się wali i pali, są eleganci, którzy grubej, dzierganej czapki nie założą nawet przy syberyjskich mrozach i żadne prośby ani groźby ich matek, żon czy też kochanek tego nie zmienią. Jednak kapelusz nie ochroni uszu, więc równolegle noszone, dobrane odpowiednio kolorem i wzorem nauszniki mogą zostać tutaj wręcz zbawczym rozwiązaniem;
  • zestawy do paznokci można śmiało rzec, że obecne czasy mogą doskonale posłużyć za motywację do regularnego dbania o dłonie. Bądź co bądź, o wiele wygodniej jest systematycznie myć i odkażać ręce, gdy czynności te poprzedził staranny manicure. A jeszcze gdy ma się pod ręką praktyczny i poręczny komplet w gustownym etui mieszczącym się w kieszeni, to szybko ta czynność stanie się przyjemnością;
  • rękawiczki – rozwiązanie ryzykowne (o czym więcej poniżej), ale jeśli wybierze się dobry rozmiar, żadne chłody rękom są niestraszne! Duży wybór skór (od bydlęcych po jelenie) i wełen pozwala na liczne połączenia stylistyczne z płaszczami i kurtkami, a zastosowane w wielu modelach specjalne nakładki na palce pozwalają na swobodną obsługę smartfonów bez potrzeby obnażania dłoni.

 

            W przypadku rękawiczek należy pamiętać o jednym aspekcie – są one robione zazwyczaj w kilku rozmiarach. Jak dobrać odpowiedni, podane jest na stronach poszczególnych modeli. Jeśli nie zna się dokładnych wymiarów dłoni danej osoby, zakup rękawiczek na prezent jest bardzo ryzykowny i należy wówczas poważnie przemyśleć inne pomysły.

 

Z myślą o wygodzie

            Klasyczna elegancja męska, w przeciwieństwie do niejednej mody, stawia niemal na równi walory praktyczne z efektowną prezencją. Nie wystarczy bowiem dżentelmenowi mieć w kieszeni coś pięknie prezentującego się, jeżeli jedyną tego funkcją będzie odkształcanie materiału lub co gorsza – kłopotliwe piszczenie w bramce na lotnisku. W ofercie do takich przedmiotów zarówno cieszących oko, jak i będących utylitarnymi, należą:

 

  • rękawiczki samochodowe – znakomite rozwiązanie dla osób, które nie znoszą uczucia lepkich dłoni podczas siedzenia za kierownicą, nie tylko samochodu. Jak łatwo się można domyślić, również i tutaj powinno się mieć na uwadze dopasowanie rozmiaru;
  • wizytowniki – znane też pod nazwą card holder, są fantastycznym prezentem dla osoby, która wykonuje zawód wymagający nawiązywanie kontaktów, gdzie wizytówki, ale też sposób ich przechowywania, grają niepoślednią rolę w budowaniu zaufania;
  • zegarki – niby dziś wszystkie potrzebne urządzenia znajdują się w telefonie, ale nawet wtedy wielu nie odmówi sobie wręcz odrobiny próżności, by spojrzeć na pięknie wykonany czasomierz, by sprawdzić, która jest godzina;
  • portfele i bilonówki – Wypchany portfel, mieszczący w sobie wszystkie posiadane pieniądze i dokumenty, jest dziś niestety częstym widokiem. Ne jest to estetyczne, gdy taki portfel rozpycha kieszeń do tego stopnia, że postronni potrafią pomylić uzyskane wybrzuszenie z przepukliną. Nie jest to również praktyczne, zwłaszcza że w taki sposób traktowana skóra bardzo szybko niszczeje. A przecież po to są kieszenie, by z nich korzystać – garnitur potrafi mieć ich nawet kilkanaście! Zamiast jednego wielkiego portfela, można wtedy nosić dwa mniejsze, odrębnie na banknoty i monety. Dokumenty zaś mogą być trzymane osobno w gustownym etui.

           

            Ale uwaga! W przypadku zakupu zegarków i portfeli na prezent, należy mieć się na baczności. Dla niektórych osób, zwłaszcza przesądnych, taki prezent może zostać odebrany za złą wróżbę! Dlatego należy załączyć do nich monetę – symboliczny grosik sprawi, że pustka portfela nie zagrozi stanowi konta, zaś wręczenie zegarka z monetą podłożoną pod kopertę nie zostanie potraktowane jako życzenie obdarowanemu śmierci.

 

Dla indywidualistów

 

            Rzecz jasna, znajdą się też takie osoby, które chciałyby prezent dopasowany pod siebie najlepiej, jak to możliwe. Takim ludziom niełatwo jest dogodzić, ale i na to są sposoby. Można w podobnym przypadku ufundować kartę podarunkową, będącą swoistym zamrożeniem pieniędzy na potrzebę przyszłych zakupów. W ten sposób, w określonym czasie, obdarowany elegant może spożytkować ustaloną kwotę na dowolne zakupy. Jeszcze innym rozwiązaniem są działające w podobny sposób vouchery. Ktoś z rodziny chciałby mieć wyrób szyty na miarę? Świetnie się składa,  EM – Men’s Accessories ma w swojej ofercie szycie kamizelek! Wystarczy zakupić odpowiedni voucher, a resztę szczegółów zamówienia już ustali sam zainteresowany.

 

            I bez obaw – zarówno karty, jak i vouchery mają kilkumiesięczny okres ważności, więc na pewno obdarowani zdołają je wykorzystać!

 

 

            Na tym kończy się lista propozycji świątecznych prezentów dla współczesnego eleganckiego mężczyzny. Jednakże, jak już było wspomniane na początku, nie jest to bynajmniej koniec naszej oferty! Gorąco zachęcamy do przejrzenia pozostałych kategorii w naszym sklepie, kto wie, może to właśnie tam znajduje się wymarzony prezent pod choinkę. W razie wszelkich pytań, uwag i wątpliwości jesteśmy dostępni tutaj.

 

            EM – Men’s Accessories z tego miejsca raczy życzyć Tobie, drogi pleno titulo czytelniku, udanych zakupów, trafionych prezentów – i aby najbliższe Święta dane było Ci spędzić w rodzinnym gronie bez najmniejszych trudności.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl